OLEJ DO PODŁÓG DREWNIANYCH 1L

120,00 zł
Brutto

Domalux Professional Olej do Podłóg Drewnianych to przezroczysty twardy wosk olejny do wnętrz na bazie modyfikowanej mieszanki olejów i wosków naturalnych. Stosowany jako wykończenie i konserwacja parkietów i desek podłogowych, mebli, schodów i drzwi z nowego lub starego drewna. Szczególnie polecany twardych rodzajów drewna takich jak dąb, jesion.

DANE TECHNICZNE
STOPIEŃ POŁYSKU: MAT ILOŚĆ WARSTW: 1-3
WYDAJNOŚĆ Z LITRA: DO 25M2/L OPAKOWANIE: 1L; 2,5L

Ilość

Etap 1 - Przygotowanie podłoża

Powierzchnia przeznaczona do olejowania powinna być odtłuszczona, czysta, sucha, bez pozostałości np. past woskowych i środków nabłyszczających. Wilgotność drewna może wynosić maksymalnie do 10-12%. Stare powłoki lakierowe należy usunąć do surowego drewna. Przed nanoszeniem oleju podłoże powinno być równo wyszlifowane papierem o granulacji max. do 120 a następnie dokładnie oczyszczone z pyłu. Wszelkie uszkodzenia lub przebarwienia drewna powinny być zeszlifowane do zdrowego drewna. W przypadku nakładania na wcześniej zaolejowaną powierzchnię nieuszkodzone warstwy oleju oczyścić przy pomocy Zmywacza do Podłóg Olejowanych Domalux Professional. Przy stosowaniu Oleju od Podłóg Drewnianych na olejowanych wcześniej podłożach drewnianych należy skontrolować oddziaływanie na siebie starego i nowego wykończenia. Olej do Podłóg Drewnianych nie należy stosować do renowacji podłoży pokrytych olejem utwardzanym promieniami UV. 

Etap 2 - Olejowanie

Przed użyciem produkt należy dokładnie wymieszać. Wyrób nanosić w postaci handlowej - bez rozcieńczania za pomocą szpachli parkieciarskiej, wałka, lub maszyny polerskiej. Nanieść równomiernie cienką warstwę i pozostawić na kilka minut nie dopuszczając do podsychania oleju Następnie należy wytrzeć nadmiar oleju bawełnianą ściereczką lub przy pomocy maszyny polerskiej zaopatrzonej w pady białe lub beżowe Wyrób powinien być nakładany cienkimi warstwami. Zwiększenie grubości warstwy podwyższa stopień połysku, a większa liczba warstw może tworzyć rodzaj powłoki. Na twarde rodzaje drewna należy nałożyć 2, a miękkie 3 warstwy. Przy nakładaniu renowacyjnym na podłoże nałożyć 1 warstwę. Następne warstwy należy nakładać w odstępach 6 h. Przy stosowaniu oleju zabarwionego do nałożenia ostatniej warstwy należy użyć oleju bezbarwnego. Po zakończeniu olejowania narzędzia należy umyć rozcieńczalnikiem do wyrobów ftalowych ogólnego stosowania. Podczas stosowania produktu zabarwionego zawsze należy najpierw ocenić próbkę pod kątem pożądanego efektu. Otrzymany kolor i efekt końcowy zależy od rodzaju drewna oraz sposobu wykończenia jego powierzchni. Nie należy stosować produktu jako wykończenie powierzchni pokrytej wcześniej wyrobami lakierowymi. 


Warunki aplikacji

Podczas nakładania i wysychania wyrobu temperatura podłoża i otoczenia musi wynosić przynajmniej 15°C a wilgotność względna powietrza powinna wynosić poniżej 80% W trakcie nanoszenia i suszenia musi być zapewniona dobra wentylacja. Ściereczki, pady i narzędzia należy wyczyścić od razu po użyciu ze względu na ryzyko samozapłonu nasączonych olejem materiałów. Ściereczki i pady mogą również zostać zanurzone w wodzie.

Zobacz także

Cyklinowałam podłogę pierwszy raz. Podobało mi się,
że ekipa Wypożyczalni pomogła mi ze wszystkimi
pytaniami. Robota okazała się łatwiejsza niż
myślałam. Polecam!

Basia Ce

opinie

Ocena 4.8 na 5
gwiazdek

Wszystko sprawnie, miło i przyjemnie!!! Bardzo
dobry i miły kontakt. Cykliniarka taka, jak w opisie na
stronie. MEGA PROFESJONALIZM!!!

Jacek Łukasiewicz