Czy na pewno mogę to zrobić sam? +

Możesz to zrobić samodzielnie, jeśli skorzystasz z bezpłatnej lekcji, która towarzyszy każdemu wypożyczeniu Cykliniarki - pamiętaj, aby zarezerwować lekcję z wyprzedzeniem, ponieważ mamy tylko jedno miejsce treningowe.

Jeśli możesz postępować zgodnie z instrukcjami (jeśli nie biegniesz dalej, by skonsultować się z poręcznymi "przyjaciółmi", którzy sądzą, że wiedzą o parkietach z twardego drewna, ponieważ przeszli do piany pięć lat temu) i są zmotywowani i rozsądnie dopasowani, jesteśmy pewni, że możesz zrób to sam.

Nie obiecujemy, że wykonasz tę samą pracę zawodową, ale zapewniamy, że nie spowodujesz szkody dla swojej podłogi lub siebie. Nie musisz być duży ani krzepki, aby wykonać szlifowanie!

Ile czasu mi to zajmie przy moim metrażu +

Odp. Średnia wydajność cykliniarki przy nowym parkiecie to 8m2 na gotowo w ciągu godziny. Dużo zależy od stanu parkietu i jaki obecnie jest położony lakier. Naszym zdaniem to średnio dziennie można wycyklinować 20m2 na gotowo.

Ile potrzebuje materiałów ekspolatacyjnych +

Odp. Nie jesteśmy dokładnie sprecyzować ile papieru są Państwo zużyć. Wydajność krążków jest różna, w zależności od lakieru i rodzaju deski lub parkietu. Wydajność dużego krążka to od 5-15m2. mały krążek od 5 - 15 m2.

Co zrobić, gdy nie zużyje wszystkich produktów +

Odp. Dostajecie Państwo od Nas zawsze więcej krążków. Niewykorzystane krążki zwracacie Państwo wraz z cykliniarką i rozliczamy się za faktyczną ilość zużytych papierów ściernych.

Jak cyklinować kolejność gdzie zaczynać +

Odp. Naszymi nowymi Cykliniarkami nie ma znaczenia jak zaczynasz, ważne jest jak kończysz

Przechylamy cykliniarkę na rączkę, na rzep naklejamy papier. Następnie delikatnie opuszczamy, zakładamy obciążnik i przykręcamy na przynajmniej 1 śrubę. Następnie podnosimy cykliniarkę i zielonym przyciskiem uruchamiamy cykliniarkę. Delikatnie opuszczając zaczynamy szlifować parkiet/dechy. Po przejechaniu / zmatowieniu podłogi/parkietu po upływie Ok. 20-30 minut z obciążnikiem należy podnieść i wyłączyć cykliniarkę aż do momentu zatrzymania się krążka. Zdejmujemy znajdujący się tam krążek. Zaginamy na tym krążku 2 boki po Ok. 5cm. I przyczepiamy krążek powrotem na maszynę. Podnosimy Cykliniarkę włączamy i delikatnie opuszczamy i cyklinujemy. W tym momencie Cykliniarka staje się bardzo agresywna i zdziera lakier. Po zdjęciu całego lakieru zdejmujemy obciążnik i wymieniamy papier na nowy. Zakładamy nowy papier 24 i cyklinujemy całe pomieszczenie likwidując rysy. Następnie na papier 24 zakładamy papier 40 i powtarzamy całą procedurą, zdejmujemy z papieru 24 papier 40 i zastępujemy go papierem 80 wykonujemy tą samą czynność. Po przejechaniu papierem 80 zdejmujemy z 24 papier 80 i zakładamy 120. Tym papierem polerujemy całą podłogę.

papiery do czego są Kiedy zmieniać papiery - Opis praktyczny +

Odp. Posiadamy 4 gradacje papierów ściernych. 24 40 80 120

Krążek 24 – tą gradacją wykonujemy 99% pracy. Dzieki tak grubej gradacji pozbywamu się z parkietu starego lakieru i zabrudzeń pozostałych na podłodze.

Krążek 40 - niwelujemy rysy powstałe po wcześniejszym papierze.

Krążek 80 – zaczynamy przygotowywać podłogę do lakierowania

Krążek 120 – niwelujemy rysy i szlifujemy parkiet na gładko

Po jakim czasie nakładać lakiery etc +

Odp. Przygotowanie pomieszczenia do lakierowania i warunki aplikacyjne

Podłogi wykonane z litego drewna są produktem higroskopijnym i reagują na zmieniające się warunki otoczenia. Drewno w naturalny sposób pobiera wodę z otoczenia i rozszerza się, gdy wilgotność powietrza w pomieszczeniu rośnie lub kurczy się i oddaje wodę, gdy wilgotność powietrza maleje. Dlatego, aby zminimalizować efekt pracy materiału należy zadbać, aby w pomieszczeniu panował odpowiedni klimat – zarówno w trakcie lakierowania, jak i podczas późniejszego użytkowania podłogi. Istotną sprawą jest, aby przed rozpoczęciem prac lakierniczych drewno osiągnęło prawidłową wilgotność, czyli około 9 procent.

W tym celu, po ułożeniu przez parkieciarza mozaiki, parkietu lub desek, wykonanych zgodnie z reżimem technologicznym, następuje przerwa przeznaczona na dostosowanie się drewnianej podłogi do prawidłowej wilgotności w pomieszczeniu. Trwa ona zwykle od dwóch do pięciu tygodni.

Warunki aplikacyjne

Lakierowanie podłóg drewnianych powinno odbywać się w pomieszczeniach, w których temperatura wynosi 15-25°C, a powietrze ma wilgotność około 40-65%. Orientacyjną zależność pomiędzy wilgotnością powietrza a wilgotnością drewna obrazuje poniższa tabela. Można przyjąć ,że zmiana wilgotności drewna o 1% powoduje zmianę wymiaru o około 0,25%. Aby podnieść wilgotność powietrza można użyć nawilżacza.

Wilgotność względna powietrza (%)
95
85
80
75
70
65
60
55
50
45
40
35
30
25
20
15
10
Wilgotność równoważna drewna (%)
20,0
18,1
16,3
14,7
13,0
11,6
10,5
9,8
9,0
8,3
7,6
6,7
5,9
5,0
4,3
3,5
2,6

Utrzymanie na odpowiednim poziomie wilgotności powietrza w pomieszczeniu ma bardzo duże znaczenie nie tylko z uwagi na higroskopijne właściwości drewna, ale i ze względu na stosowany lakier. Z kolei aklimatyzacja podłogi drewnianej jest konieczna również po to, aby wszelkie lotne związki z kleju mogły odparować. Dopiero w momencie zaistnienia odpowiednich warunków aplikacyjnych można przejść do przygotowania pomieszczenia, a następnie prac lakierniczych.

Przygotowanie pomieszczenia do lakierowania
Przed rozpoczęciem aplikacji lakieru na podłodze drewnianej należy odpowiednio przygotować powierzchnię poprzez dokładne odpylenie pomieszczenia, odkurzanie i zamiatanie. Przed ostatnią warstwą lakieru, po matowieniu powierzchni, zaleca się odczekać, aby pył mógł całkowicie opaść. Proces ten możemy przyspieszyć wietrząc pomieszczenie. Oprócz ponownego odkurzania i zamiatania, należy dodatkowo umyć podłogę na mokro za pomocą mopa, a także oczyścić ją ściereczkami antystatycznymi.

Pomieszczenie, w którym będzie lakierowana podłoga powinno być odpowiednio wentylowane, ale równocześnie musi być zabezpieczone przed przeciągami. Zalecane jest zabezpieczenie wejść za pomocą kawałków folii o wysokości 20-30 cm, którą przy użyciu taśmy malarskiej można przykleić do framug i progów. Dzięki takiemu przygotowaniu pomieszczenia oraz wietrzeniu, w trakcie prac lakierniczych do wnętrza nie dostaną się drobiny kurzu i pyłu, które mogłyby zanieczyścić lakier.

Co zrobić, gdy urządzenie nie działa +

Odp. Gdy urządzenie nie chce działać są 2 możliwości albo Posiadają Państwo za słaby korek albo jest awaria maszyny np. uszkodzony kabel. Zabezpieczenie elektryczne musi być min. 16B.

Co zrobić gdy musze przedłużyć wypożyczenie +

Odp. Jeśli muszą Państwo przedłużyć wynajem cykliniarki należy skontaktować się z nami pod numerem 500519200 lub emailowo i poinformować o zaistniałej sytuacji.

Cyklinowałam podłogę pierwszy raz. Podobało mi się,
że ekipa Wypożyczalni pomogła mi ze wszystkimi
pytaniami. Robota okazała się łatwiejsza niż
myślałam. Polecam!

Basia Ce

opinie

Ocena 4.8 na 5
gwiazdek

Wszystko sprawnie, miło i przyjemnie!!! Bardzo
dobry i miły kontakt. Cykliniarka taka, jak w opisie na
stronie. MEGA PROFESJONALIZM!!!

Jacek Łukasiewicz